Vývoz odpadu a platba místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství

Obecně závaznou vyhláškou č. 2/2021, o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství, bude od 1. 1. 2022 nově zaveden a vybírán poplatek ve výši 600,- Kč/ 1 osoba, splatný do 31. 3. nebo ve dvou splátkách do 30. 6. kalendářního roku. Poplatek hradí fyzická osoba, která je přihlášena v obci k trvalému pobytu a vlastník nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci (600,- Kč za nemovitost), ve které není přihlášena žádná fyzická osoba a která je na území obce.

Osvobozeny od poplatku jsou děti do 1 roku věku.

Úleva pro poplatníky starší 75 let věku ve výši 300,- Kč.

Vyhláška:

2021_OZV_2_2021_o_místním_poplatku_za_obecní_systém_odpadového_hospodářství.pdf

2021_OZV_1_2021_kterou_se_stanoví_obecní_systém_odpadového_hospodářství_s_podsystémy.pdf

Poznámka:

• Úhrada místního poplatku bude možná:
    • převodem na číslo účtu 292849638/0300, ČSOB Roudnice nad Labem
      • variabilní symbol fyzická osoba - prvních šest čísel rodného čísla
      • variabilní symbol vlastník nemovitosti - číslo popisné nebo evidenční
    • v hotovosti i kartou v kanceláři úřadu - od února 2022 do 31. 3., ve dvou splátkách do 30. 6. kalendářního roku
  • Od prvního vývozu v roce 2022 budou vyváženy všechny sběrné nádoby 120 l a 240 l, které budou přistaveny k vývozu před rodinnými a obytnými domy (bez nálepky).
  • Četnost vývozů: 1 x za 14 dnů v určený svozový den, sudý čtvrtek.
  • Zároveň žádáme, aby sběrné nádoby byly vystaveny již od 6:00 hodin.
  • Horní_Beřkovice_1.pol._2022.pdf
  • Tyto nádoby jsou majetkem poplatníka.
  • Sběrné nádoby – kontejnery 1.100 l budou vyváženy 1 x za týden, ve středu.
  • Sběrné nádoby na tříděný odpad - papír, sklo a plasty jsou na stanovištích:  u rybníka, u školy, v sídlišti, u vodárny a na sběrném dvoře.
  • Původci (osoby podnikající), kteří produkují odpad zařazený podle Katalogu odpadů jako odpad podobný komunálnímu, mohou na základě smlouvy s obcí využít systému zavedeného obcí pro nakládání s komunálním odpadem. Smlouva musí být písemná a musí obsahovat vždy výši sjednané ceny za tuto službu.

2022_žádost.doc